wtorek, 12 styczeń 2021 11:09

Stomatologiczny Lifting Twarzy / Dental Face Lifting

Czy wiecie, że można wygładzać zmarszczki na twarzy, uzyskać efekt powiększonych ust oraz odmłodzić wygląd o kilkanaście lat bez ostrzykiwania czy innych inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej?

Nazwa Stomatologiczny Lifting Twarzy co to oznacza? Otóż zęby oraz zgryz mają ogromne znaczenie dla wyglądu całej twarzy a nawet skóry. Gdy z wiekiem lub z powodu wad ortodontycznych zgryz jest obniżony, nasze usta stają się wąskie i zapadnięte. Bruzdy nosowo wargowo nosowe są zaostrzone a twarz ogólnie sprawia wrażenie tzw. napiętej. Starte zęby , których nie widać w uśmiechu również bardzo postarzają wygląd. Przy obniżonym zwarciu pacjenci często zgrzytają zębami w nocy przez co również mają zaburzony prawidłowy rytm snu co tworzy tzw. "zamknięte koło".

Po dokładnym badaniu pacjenta i analizie jego warunków zwarciowych. Planujemy leczenie protetyczne, tak aby przywrócić utraconą wysokość zwarcia. Polega ono na uzupełnieniu braków zębowych najlepiej przy pomocy implantów zębowych lub mostów porcelanowych oraz odbudowaniu startych zębów przy minimalnej ingerencji w szkliwo. Stosujemy tu trwałe, wysokoetetyczne licówki porcelanowe E-max lub korony częściowe w odcinku przednim i onlay-ie oraz korony częściowe w odcinkach bocznych. Niektórych przypadkach w wersji ekonomicznej stosujemy bonding pnie w odcinkach bocznych. Jest to rozwiązanie estetyczne ale mniej trwałe i mniej odporne na przebarwienia. (może jakieś przekierowanie na metamorfozy).

 

autor:
lek. dent. Anna Grodzka Sarzyńska