Leczenie kanałowe to często sposób na uniknięcie ekstrakcji zęba. Zakłada usuwanie uszkodzonych lub martwych nerwów i naczyń krwionośnych z korzenia, który został zakażony wskutek działania próchnicy, ukruszenia lub urazu. Przestrzeń pozostała po usunięciu nerwu jest wypełniana materiałem, który uszczelnia ząb i pozwala mu funkcjonować jak dotychczas.

Leczenie endodontyczne zalecane jest szczególnie w przypadku, gdy zęby zaczynają zmieniać swój kolor, wyróżniają się nadwrażliwością na zmianę temperatur lub są pęknięte bądź złamane i powodują ból. To, czy dany przypadek nadaje się do zabiegu endodontycznego, ustala stomatolog, który stwierdza przyczynę dolegliwości oraz planuje dalsze działania.

Powtórne leczenie kanałowe (re-endo) może być skomplikowaną i wymagającą procedurą, obejmującą usunięcie materiału obecnie wypełniającego kanał, ponowne czyszczenie kanału i wypełnienie go nowym materiałem.

W naszej klinice posiadamy mikroskopy stomatologiczne SmartOptic, które wykorzystujemy w każdym skoplikowanym przypadku leczenia endodontycznego. Leczenie endodontyczne może w sposób bezpieczny i komfortowy na wiele lat uratować ząb, który w innych okolicznościach musiałby zostać usunięty. Zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem pod osłona koferdamu, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny dla pacjenta.